EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

KAYPM olarak her kademedeki Eğitim ve Yetiştirme kurumlarına yönelik olarak öğrenci – öğretmen – veli seminer ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

SBS ve üniversiteye hazırlanan çocukların bu dönemlerde yaşadıkları problemlere yönelk olarak öğrencilere ve ailelere yönelik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Ayrıca öğretmen ve idarecilere yönelik olarak ta hizmet içi eğitim faaliyetleri düzenlenmektedir. Öğrenci – veli psikolojisi, yetişkin psikolojisi farkındalığı kazanan eğitim çalışanlarının öncelikle mesleklerinden daha fazla haz aldıkları ve daha fazla verim sağladıkları da görülmektedir.

KAYPM Kurumsal Sosyal Sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde uzmanlarımız her ay iki devlet okulunda seminer faaliyeti vermektedir.

Benzer şekilde üniversite, halk eğitim merkezleri, belediye, dernekler, siyasi partilere yönelik olarak ta özel günlerde eğitim ve seminer faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

İLİMİZ SAĞLIK SEKTÖRÜNE KATKILARIMIZ

İnsan ile uğraşan hizmet sektörü diğer üretim sektörüne göre daha çabuk tükenme ve yıpranma yaşayabilmektedir. Sağlık şehri Kaysermizin sağlık sektöründe çalışan elemanlarına yönelik olarak iletişim ve kişisel farkındalık eğitimleri ile bu yüklerini hafifletme çalışmalarımız dolaylı katkıları ile de bizi oldukça memnun etmektedir.

Hangi sektörde olursa olsun tüm firmaların nitelikli ve üretken çalışanları ile uzun ömürlü yaşam sürmesi adına özverili çalışmalarımızı birçok sektörde ve ortamda sürdürmekteyiz.

Sağlık sektöründe psikolog ve psikiyatri servisleri ile işbirliği halinde önleyici – koruyucu ve tedavi edici terapi hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

İlimizdeki tek psikoterapistin kurumumuzda olması sağlık sektöründeki kurumsal çözüm ortaklığımızı  önemli ve etkin kılmaktadır.

EĞİTİM KURUMLARINA YÖNELİK FAALİYETLER

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI
0 – 6 yaşın ruhsal ve kişilik gelişimindeki öneminin seminer ve eğitimlerle çalışanlara ve velilere kazandırılması.

İLKÖĞRETİM – ORTAÖĞRETİM

Alanlarında deneyimli uzmanlarımız bu eğitim kademelerinde karşılaşabilecekleri problemler hakkında kişisel ve aillere yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadırlar.

SBS – LYS HAZIRLIK KURSLARI
Ne yazık ki hazırlık kurslarımızın çok azında PDR mezunu rehber öğretmenler çalışmaktadır. Alan dışı görev yapan kişilerin ise psikolojik danışma konusunda yetersiz kaldıkları bilinen ve kabul edilen bir gerçektir. Ergenlik dönemi, aile yapısı, sınav kaygısı, kişilik özellikleriyle çoklu yaklaşımı sergileyebilecek olan uzmanlarımız öğrencilerimize ve ailelerine bu dönemleri rahat ve başarılı çekilde atlatmalarına yardımcı olabileceklerdir.